Jacek Jaśkowiak ponownie wybrany na prezydenta Poznania

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki ponownego głosowania w wyborach na prezydenta Poznania. 70,67% głosów otrzymał ubiegający się o reelekcję Jacek Jaśkowiak.

Jacek Jaśkowiak ponownie wybrany na prezydenta Poznania - grafika artykułu
Jacek Jaśkowiak ponownie wybrany na prezydenta Poznania

W niedzielę poznaniacy zdecydowali, kto będzie pełnił funkcję prezydenta Miasta przez najbliższe pięć lat. Na Jacka Jaśkowiaka oddano 70,67% głosów. Z kolei na jego kontrkandydata, Zbigniewa Czerwińskiego głosowało 29,33% poznaniaków. Frekwencja wyniosła 41,38%.

Nowa kadencja rady miasta

Dwa tygodnie temu, 7 kwietnia, mieszkańcy zdecydowali także o tym, kto będzie reprezentował poznaniaków w radzie miasta. W Sali Sesyjnej zasiadać będzie 22 radnych z KO, 6 z PiS, 3 z Lewicy i 3 z Trzeciej Drogi Polska 2050. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie poznan.pl

Zaprzysiężenie prezydenta i radnych odbędzie się w 7 maja.

JZ