Nasi nauczyciele nagrodzeni!

Ponad 80 nauczycieli otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Poznania. To wyróżnienie za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Termin wręczenia nagród jest nieprzypadkowy. Kilka dni temu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela.

Chciałem Państwu serdecznie podziękować. Często spędzam czas z moją wnuczką, która ma 4 lata i wiem jak ciężka jest praca tych Państwa, którzy są zatrudnieni w przedszkolach. Ja po 8 godzinach jestem wyczerpany - żartował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Oświata jest dla nas bardzo ważnym obszarem. Przeznaczamy na nią jedną czwartą miejskiego budżetu.

Nagrody dla nauczycieli - grafika artykułu
Nagrody dla nauczycieli

Jak zauważył prezydent, rządowa dotacja oświatowa nie pokrywa wszystkich kosztów. Do tego dochodzą wydatki na zmiany organizacyjne związane z reformą oświaty (w tym likwidacja gimnazjów i podwyższenie wieku szkolnego). Szacuje się, że w latach 2016-2020 ich koszt może wynieść nawet 78,5 mln zł. Mimo to, Miasto nie rezygnuje z potrzebnych inwestycji, takich jak budowa nowych szkół i przedszkoli.

Ostatnie 4 lata były dla nas trudne. Wdrożenie reform oświatowych było dużym wyzwaniem. Poznańską oświatę traktujemy jednak nie jako balast i obciążenie, lecz inwestycję w rzyszłość. Udało nam się uruchomić front inwestycyjny. Bardzo duże środki są przeznaczane na modernizację obiektów oświatowych oraz budowę nowych szkół i przedszkoli. To szystko przyczynia się do poprawy warunków życia mieszkańców - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nagrody Prezydenta Miasta Poznania otrzymało 85 nauczycieli (zatrudnionych w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich oraz placówkach specjalnych). To wyróżnienie przyznawane za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Wśród nagrodzonych są m.in. pedagodzy wprowadzający do szkół ciekawe innowacje pedagogiczne, a także nauczyciele, których uczniowie osiągają sukcesy w konkursach i na olimpiadach przedmiotowych.

AJ