Rekrutacja do szkół muzycznych

Trwa rekrutacja do poznańskich ogólnokształcących szkół muzycznych. W najbliższych dniach placówki otworzą swoje drzwi dla kandydatów i ich rodziców. Poznań może pochwalić się bogatymi tradycjami w zakresie edukacji muzycznej, dlatego warto zainteresować się miejską ofertą ogólnokształcących szkół muzycznych.

Rekrutacja do szkół muzycznych - grafika artykułu
Rekrutacja do szkół muzycznych

Ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia

Rekrutacja do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia obejmuje dzieci urodzone w latach 2017 i 2018. W Poznaniu funkcjonują obecnie dwie ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia.

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego przy ul. Solnej 12 jest podstawową szkołą ogólnokształcącą z programem rozszerzonym o przedmioty muzyczne. Szkoła oferuje możliwość nauki gry na instrumentach takich jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, fagot, akordeon, harfa, trąbka, waltornia, puzon, perkusja.

Wszystkie niezbędne w procesie rekrutacyjnym dokumenty zamieszczono na stronie internetowej szkoły: https://posm1.edu.pl/rekrutacja-2024/. Termin składania podania rekrutacyjnego mija 25 kwietnia. Badania rekrutacyjne zaplanowano w dniach 6-8 maja.

Szkoła zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się 20 kwietnia o godz. 9:00.

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego przy ul. Bydgoskiej 4 jest podstawową szkołą ogólnokształcącą z programem rozszerzonym o przedmioty muzyczne. Swoim uczniom szkoła oferuje naukę gry na fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, harfie, akordeonie, flecie, fagocie, klarnecie, saksofonie, trąbce i perkusji. W miarę potrzeb uczniów istnieje możliwość poszerzenia nauki także o inne instrumenty. Szkołę wyróżnia również bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, m.in.: z edycji tekstu muzycznego i podstaw aranżacji w programie FINALE, tańca towarzyskiego, języków obcych czy zajęć teatralnych.

Badania rekrutacyjne mają charakter dwuetapowy. Etap I odbędzie się 20 maja 2024, a etap II 22 maja. Warunki przyjęć oraz kartę zgłoszenia online zamieszczono na stronie internetowej szkoły: https://posm2.poznan.pl/portfolio/rekrutacja/. Dokumenty można składać do 30 kwietnia.

Poznańska Szkoła Chóralna

Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego przy ul. Cegielskiego 1 to unikatowa w skali kraju placówka edukacyjna. Szkoła realizuje program ogólnokształcący szkoły podstawowej rozszerzony o lekcje muzyczne:  śpiew, granie na instrumentach (fortepian, gitara, flet, klarnet, obój, saksofon, perkusja), taniec (w ramach zespołów rytmicznych) oraz przedmioty teatralne - dykcję, interpretację, zajęcia sceniczne. Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje w szkolnych chórach: Poznańskim Chórze Chłopięcym, Chórze Dziewczęcym, Chórze Kukułeczki i absolwenckim chórze Alla Fine.

W ramach procesu rekrutacyjnego szkoła organizuje przeglądy artystyczne dla kandydatów. Najbliższe przeglądy odbędą się 29 i 30 maja od godziny 15.00. Aby zgłosić dziecko do udziału w przeglądzie należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem szkoły pod nr. 61 852 41 76 lub 61 853 22 58, bądź pobrać ze strony szkoły kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres mailowy szkoły. Karta zgłoszenia i szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://www.szkolachoralna.pl/informacje/rekrutacja/przeglady-dla-kandydatow/

Ogólnokształcąca szkoła muzyczna II stopnia

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Mieczysława Karłowicza przy ul. Solnej 12 realizuje 4-letni cykl kształcenia w zakresie ogólnokształcącym i muzycznym, przygotowując do egzaminu dyplomowego i matury. Szkoła prowadzi rekrutację na wydziały: instrumentalny (sekcje instrumentów klawiszowych, strunowych, dętych, perkusji, a także muzyki rozrywkowej i jazzu), rytmiki i śpiewu solowego, oraz jedynego w Polsce wydziału lutnictwa. Oprócz bogatej oferty edukacyjnej szkoła oferuje uczniom możliwość rozwoju w szkolnej orkiestrze symfonicznej, orkiestrze kameralnej, chórze czy big concert bandzie. Szkoła organizuje również wydarzenia cykliczne, takie jak charytatywne koncerty walentynkowe, koncert gwiazdkowy oraz międzynarodowy dzień muzyki świętowany na ulicach miasta.

Podania o przyjęcie wraz z niezbędnymi dokumentami należy składać do 29 maja 2024 r. Egzaminy zostaną przeprowadzone 8 czerwca. Pełne informacje o rekrutacji zamieszczono na stronie internetowej szkoły: https://muzycznanasolnej.pl/rekrutacja/. Szkoła prowadzi również punkt konsultacyjny dla kandydatów w wybrane czwartki w godzinach 14:30-15:30 po uzgodnieniu telefonicznym.