Międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS zorganizowała globalne spotkanie swoich pracowników, którzy mieszkają i pracują na całym świecie. Spotkanie odbyło się na tureckim wybrzeżu w pobliżu miejscowości Antalya. Około 1500 profesjonalistów z 40 krajów przyleciało nad morze na trzydniowy event Values Fest, który był poświęcony wartościom firmy. Dla pracowników zespołu IT jest to okazja do osobistego poznania się, komunikacji na tematy zawodowe, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w nieformalnej atmosferze z kolegami, którzy najczęściej widzą się tylko na ekranach monitorów podczas spotkań roboczych.

Poznań to miasto biznesu, ale też bardzo ważny ośrodek technologii, który dąży do wyznaczenia trendów w Polsce. To między innymi dlatego inwestują tam firmy, zmierzające do zatrudniania wykwalifikowanych specjalistów. Władze z kolei, widząc potrzebę rozwoju, organizują i wspierają różnego rodzaju inicjatywy. Jedną z nich jest Konferencja Pozitive Technologies, która odbędzie się 23 listopada już po raz 5. Czeka nas prawdziwy Festiwal IT z najlepszymi ekspertami z kraju i zagranicy z firm takich jak Netflix, Spotify czy Amazon. A po części online z aż 7 ścieżkami tematycznymi i sceną główną odbędzie się POZytywne Afterparty w eN Studios w Poznaniu z warsztatami, round tables, networkingiem, koncertem Rat Kru i imprezą. Tego nie można przegapić!

Polska to atrakcyjny rynek dla firm z Niemiec, Francji czy Beneluksu, z kolei polskie przedsiębiorstwa odgrywają coraz większą rolę we wspominanym regionie. Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny wspiera w tych działaniach swoich klientów, oferując m.in. kompleksowe usługi magazynowe w nowoczesnym oddziale w Tarnowie Podgórnym, transport międzynarodowy, dystrybucję krajową czy usługi celne.

23 listopada 2023 już po raz piąty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - konferencja Pozitive Technologies, organizowana przez miasto Poznań i partnerów. To miejsce, które skupia społeczność IT nie tylko z Poznania, ale także spoza granic naszego kraju. Jednocześnie staje się dobrą okazją do wymiany wiedzy oraz nawiązania cennych kontaktów z innymi profesjonalistami z branży. Co nas czeka w tym roku?

SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT, która rozwija swoje centra programistyczne w Poznaniu i w Warszawie, udzieliła wsparcia corocznej akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata" oczyszczając miejskie ulice. 25 pracowników firmy uzbroiło się w rękawiczki i worki na śmieci, żeby posprzątać w centrum Poznania niezabudowany teren pomiędzy dworcem i dzielnicą biurową Nowy Rynek. W ciągu kilku godzin specjalistom z SOFTSWISS udało się zapełnić różnymi odpadami komunalnymi, które zanieczyszczały teren zielony, ponad 50 worków. Szklane i plastikowe butelki, kable, stare ubrania, obuwie, opakowania od produktów, części urządzeń domowych - wszystko to pracownicy firmy z branży IT znajdowali w trawie i w gęstwinie krzaków, a potem przekazali do utylizacji służbom komunalnym.

Grupa ROCKWOOL jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Pierwsza fabryka powstała w Hedehusene w Danii w 1937 roku. Na przestrzeni lat ROCKWOOL poszerzał swoje portfolio produktowe, otwierał kolejne fabryki i biura w nowych lokalizacjach. W Polsce po raz pierwszy ROCKWOOL zagościł w 1993 roku, natomiast w 2016 roku firma otworzyła centrum kompetencyjne ROCKWOOL GBS w Poznaniu, które zajmuje się kompleksowym wsparciem biznesu w zakresie finansów, IT, badań i rozwoju, inżynieringu, zakupów, marketingu oraz HR. Wraz z rozwojem organizacji firma postanowiła rozszerzyć swoją obecność o kolejną lokalizację - Warszawę, gdzie w 2022 roku otwarto kolejne biuro. Centrum ROCKWOOL GBS świętuje właśnie swoje 7 urodziny, jest to więc idealny czas na refleksję nad osiągnięciami.

Fundamentalne wartości i nowoczesny styl pracy to idea, którą SKF kieruje się w swoich działaniach od lat. Firma nieustannie się rozwija wprowadzając ulepszenia w zakresie jakości wytwarzanych produktów, ale również kładąc duży nacisk na komfort pracy pracowników na każdym stanowisku. Bo to właśnie pracownicy - ich spostrzeżenia i kompetencje są fundamentem dobrze funkcjonującej firmy.

Najlepsze zrealizowane w stolicy Wielkopolski projekty architektoniczne od 25 lat otrzymują Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Jubileuszowa odsłona tego prestiżowego wyróżnienia właśnie wystartowała. W tej edycji - oprócz wysyłania zgłoszeń do nagrody rocznej - organizatorzy zapraszają mieszkańców także do udziału w konkursie fotograficznym oraz plebiscycie na architektoniczną wizytówkę miasta.

GSK to nowoczesna firma biofarmaceutyczna w pełni skoncentrowana na badaniach i rozwoju. Strategicznym celem jej działalności jest połączenie trzech elementów - nauki, technologii i umiejętności - by pokonywać choroby i dbać o zdrowie ludzi, dzięki szczepionkom, lekom specjalistycznym i podstawowym. Badania i inwestycje prowadzone przez GSK koncentrują się na czterech głównych obszarach terapeutycznych: chorobach zakaźnych, HIV, onkologii oraz chorobach układu immunologicznego i oddechowego. Ambicją firmy jest, aby produkty GSK w ciągu najbliższych 10 lat przyczyniły się do poprawy jakości życia i zdrowia co najmniej 2,5 mld ludzi na całym świecie.