Międzynarodowa grupa SOFTSWISS oficjalnie otworzyła drzwi swojego nowego biura w Poznaniu. To właśnie w tym mieście 3 lata temu rozpoczęła się wspólna podróż wraz ze swoim głównym partnerem na polskim rynku, firmą Merkeleon P Sp. z o.o., gdzie w ciągu minionych trzech lat SOFTSWISS znaczyło bardzo dynamiczny wzrost, podwajając zatrudnienie i tym samym przestrzeń biurową.

15 grudnia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II edycji Studenckiego Konkursu Tłumaczeniowego "Poznań na językach" zainicjowanego przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W okresie letnim ukazała się publikacja będąca zwieńczeniem zeszłorocznych wysiłków studentów w ramach I edycji konkursu. W jej tworzenie wraz z uczelnią zaangażowało się zarówno Biuro Obsługi Inwestorów, jak i firmy: Majorel, MAN, Next Technology at FlexDev oraz Raben. Dlaczego firmy chętnie angażują się w tego typu inicjatywy? Jaki jest ich cel? Jakie korzyści przynoszą one studentom?

Poznań to miasto biznesu i technologii, które dąży do wyznaczania trendów na polskiej mapie innowacyjności. Inwestuje tam coraz więcej firm, poszukujących profesjonalistów IT oraz możliwości rozwoju. Władze wspierają projekty, który w tym pomagają. Przykładem jest Konferencja Pozitive Technologies, która odbyła się 23 listopada już po raz piąty. Podobnie jak rok temu tak i tym razem doskonale sprawdziłą się formuła hybrydowa - konferencja z 7 ścieżkami tematycznymi i sceną główną online i część stacjonarna po południu w eNstudios w Poznaniu.

Driverem rynku magazynowego w Wielkopolsce są firmy logistyczne. Nawet po wybuchu wojny w Ukrainie, położony 260 km od Berlina, Poznań - nadal pozostaje wygodnym węzłem przeładunkowym towarów z Zachodu na Wschód - mówią Natalia Mika oraz Patryk Podgórski, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Od 20 listopada do 1 grudnia trwał Tydzień SSC/BPO pod hasłem "Wspólnie kształcimy przyszłe pokolenia". Projekt koordynowany był przez Biuro Obsługi Inwestorów. W tym czasie młodzież z poznańskich szkół miała okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sektora usług nowoczesnych. Inicjatywa ta składała się z dwóch części: wizyt przedstawicieli poznańskich firm w szkołach ponadpodstawowych oraz spotkań uczniów i uczennic w siedzibach tych przedsiębiorstw.

Na przestrzeni listopada mężczyźni na całym świecie przyłączają się do akcji charytatywnej fundacji Movember. W kilkudziesięciu krajach, m.in. w Australii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Hiszpanii, Singapurze, Szwajcarii, a w tym roku także w Polsce, reprezentowanej przez pracowników międzynarodowej firmy informatycznej SOFTSWISS, mężczyźni na miesiąc rezygnują z maszynek do golenia i zapuszczają wąsy oraz brody. W ten sposób zwracają uwagę na problem onkologii, jak również innych chorób mężczyzn.

W. R. Grace & Co. (Grace), globalny lider w dziedzinie specjalistycznych chemikaliów i materiałów, otworzy 5 grudnia 2023 r. nowe biuro w Poznaniu o powierzchni 684m². Nowa, nowoczesna przestrzeń biurowa będzie siedzibą globalnego centrum obsługi klienta firmy i jest dogodnie zlokalizowana pod wzgledem transportu publicznego oraz w odległości niecałych 5 kilometrów od centrum miasta.

Liczba wyników na stronie