6 medali dla Poznania na ME Taekwon-do ITF

Bardzo udane zawody mają za sobą zawodnicy PSKT Poznań, którzy 6 razy plasowali się na podium europejskiego czempionatu, który zakończył się w Lublinie. Najlepiej spisała się Julia Świder, która w juniorskiej rywalizacji wywalczyła 4 medale, w tym podwójne złoto.

Zawodnicy PSKT na podium ME taekwon-do ITF w Lublinie - grafika artykułu
Zawodnicy PSKT na podium ME taekwon-do ITF w Lublinie

Świder została mistrzynią Europy w indywidualnych układach juniorek II DAN, a także zdobyła tytuł mistrzowski wraz z drużyną w technikach specjalnych. Do tego, poznanianka dołożyła dwa medale drużynowe w kolorze brązu - w walkach i w testach siły.

Sukcesy Julii i koleżanek z drużyny były częścią składową uzyskania tytułu najlepszej drużyny juniorek i ogólnego zwycięstwa polskich juniorów w klasyfikacji generalnej.

Sukcesami zakończył się także występ trenera klubu oraz wciąż czynnego zawodnika, Jarosława Wójcika.  Cieszył się on ze srebrnego medalu w drużynowych układach seniorów oraz z brązu w swojej koronnej konkurencji - walce aranżowanej  (w zespole z Arkadiuszem Michalskim z Rybnika).

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej, Polska ulokowała się na drugiej pozycji, zaraz za Ukrainą, zdobywając 15 złotych, 17 srebrnych i 24 brązowe medale.